Trening efektywnej nauki

Co to znaczy uczyć się efektywnie?

Każdy wie, że trzeba się uczyć. Obecnie nawet ci, którzy edukację formalnie już zakończyli, stale i tak muszą się jeszcze uczyć. Bo uczymy się wszędzie i wszystkiego, często bardzo długo i z zapałem. Jednak czasami ze zdumieniem odkrywamy, że jakoś tak nie możemy się NAuczyć. Nieświadomie popełniamy szereg błędów, które skutkują niezdanym egzaminem czy słabo zaliczonym sprawdzianem, niedogadaniem się z obcokrajowcem, prezentacją wykonaną mało satysfakcjonująco, czy po prostu rozgoryczeniem i utratą motywacji do podejmowania dalszych wysiłków.

By uniknąć takich przykrych konsekwencji, wystarczy stosować określone zasady ustalone przez biologów, neurodydaktyków, językoznawców i metodyków. Nie oznacza to, że dzięki nim nauka nagle stanie się „szybka, łatwa i przyjemna”, ale na pewno stanie się skuteczna! Co prawda, na początku może być nawet bardziej mozolnie niż zwykle, ale to właśnie dlatego, że uczenia się, tak jak wszystkich innych kompetencji, trzeba się… nauczyć.

A pomogą w tym również ciekawe materiały, które przygotowuję na zajęcia na podstawie źródeł akademickich (teoria) i podręczników renomowanych wydawnictw (praktyka).

Oferta

Zajęcia odbywają się w moim biurze przy ul. Jabłecznej na osiedlu Gaj oraz on-line za pomocą platformy “Zoom” lub – na życzenie Kursanta – przez komunikator “Skype”. Z przyjemnością nauczę uczenia się każdego chętnego. Zazwyczaj prowadzę lekcje indywidualne i dla 2 osób.

Proponuję Państwu:

  • zajęcia ogólnostrategiczne – rozwinięcie ogólnej umiejętności uczenia się, także w kontekście nauki szkolnej i pracy własnej w domu (zajęcia po polsku),
  • trening strategii językowych – rozwinięcie umiejętności uczenia się języków obcych (zajęcia po angielsku – nauka na przykładzie j. angielskiego; zajęcia po polsku – zajęcia dotyczące języków obcych w ogóle),
  • strategiczny trening sprawności – nabycie umiejętności uczenia się konkretnej sprawności językowej: mówienie/słuchanie/czytanie/pisanie (zajęcia po angielsku – nauka na przykładzie j. angielskiego; zajęcia po polsku – zajęcia dotyczące języków obcych w ogóle),
  • zajęcia dla rodziców – nabycie wiedzy o procesie uczenia się i nauczania w przypadku dzieci, rozwinięcie umiejętności ich skutecznego wspierania w edukacji szkolnej (zajęcia po polsku).